Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Działalność gospodarcza/podatek/urząd skarbowy

Opisz zauważone problemy techniczne.
Kusicielka21
Posty: 1

Działalność gospodarcza/podatek/urząd skarbowy

Post autor: Kusicielka21 » pn wrz 06, 2021 1:52 am

Witajcie dziewczyny jestem nowa tutaj na tym portalu i chciałabym legalnie zarabiać.Głównie moje pytania chce zadać kobietom które mają już założoną działalność gospodarczą z zarobków z SU
1.Znajduje księgową która obsługuje mój urząd skarbowy jak jej o tym wogóle powiedzieć ? Z czego są te dochody z występów artystycznych-jesli zapyta jakich-to co jej wtedy powiedzieć?
2.Jaką działalność założyłyście i jakie PKD .
3.Jaka forma opodatkowania wy wybrałyście.
4. Ile płacicie ogółem ZUSu za siebie oraz coś jeszcze stałego co miesiąc ?
5. Na podstawie tylko wyciągów z konta bankowego się rozliczam z US czy jakaś umowa jest między mną a portalem SU ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi dziewczynom które posiadają wiedzę na ten temat oraz prowadzą działalność gospodarczą.
Buziaki:*:*

x_Majka_x
Posty: 37

Post autor: x_Majka_x » wt wrz 07, 2021 5:36 pm

Kusicielka21 pisze:
pn wrz 06, 2021 1:52 am
Witajcie dziewczyny jestem nowa tutaj na tym portalu i chciałabym legalnie zarabiać.Głównie moje pytania chce zadać kobietom które mają już założoną działalność gospodarczą z zarobków z SU
1.Znajduje księgową która obsługuje mój urząd skarbowy jak jej o tym wogóle powiedzieć ? Z czego są te dochody z występów artystycznych-jesli zapyta jakich-to co jej wtedy powiedzieć?
2.Jaką działalność założyłyście i jakie PKD .
3.Jaka forma opodatkowania wy wybrałyście.
4. Ile płacicie ogółem ZUSu za siebie oraz coś jeszcze stałego co miesiąc ?
5. Na podstawie tylko wyciągów z konta bankowego się rozliczam z US czy jakaś umowa jest między mną a portalem SU ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi dziewczynom które posiadają wiedzę na ten temat oraz prowadzą działalność gospodarczą.
Buziaki:*:*

1. Powiedzieć prawdę. Serio, nikt Cię nie będzie oceniał, a to dość istotne żeby księgowa wiedziała czym się zajmujesz :) księgową możesz mieć skądkolwiek :)
2. Działalność artystyczna, pkd wybierasz jedno główne+ opcjonalnie dodatkowe. Nie chcę Ci tutaj podawać moich, debili na tym portalu nie brakuje ;) ale to ze spokojem ustali Ci ksiegowa :) ewentualnie napisz do mnie na SU :)
3. To musisz sama przemyśleć co Ci się będzie bardziej opłacało, jeśli nie masz zbyt wielu kosztów, a jako camgirl raczej ich nie mamy - ryczałt. Ja mam zasady ogólne, ale to z osobistych powodów :)
4. Przez pierwszy rok masz niski ZUS, nie wiem ile dokładnie on wynosi bo ja od początku płacilam pełny jako, że miałam firmę mniej niż 5 lat temu. Do tego księgowość i co miesiąc (lub co kwartał, w zależności jak wybierzesz) zaliczka na podatek.
5. Potwierdzenie z konta bankowego każdego z przelewów, który dostaniesz z SU przesyłasz księgowej :)

On29Ona22
Posty: 8

Post autor: On29Ona22 » pn paź 04, 2021 11:08 am

Co jeśli się nie zglosi zarobku na Su?

x_Majka_x
Posty: 37

Post autor: x_Majka_x » sob paź 30, 2021 12:11 pm

On29Ona22 pisze:
pn paź 04, 2021 11:08 am
Co jeśli się nie zglosi zarobku na Su?
Jeśli urząd skarbowy dotrze do takich informacji- należy zapłacić karę finansową za ukrywanie dochodów, konkretniej 75% kwoty, którą zarobiłaś nielegalnie.

On29Ona22
Posty: 8

Post autor: On29Ona22 » śr lis 03, 2021 11:29 pm

Jaki % jest podatku? 23?

x_Majka_x
Posty: 37

Post autor: x_Majka_x » pn lis 15, 2021 12:22 am

On29Ona22 pisze:
śr lis 03, 2021 11:29 pm
Jaki % jest podatku? 23?
Na ryczałcie- 19%
Na zasadach ogólnych 18% do kwoty 85528zł. Dochód powyżej tej kwoty- 32%

Bonn13
Posty: 1

Post autor: Bonn13 » śr mar 22, 2023 4:41 am

Dzien dobry.

Jesli posiadasz jakakolwiek prace gdzie otrzymujesz jakies wynagrodzenie nie musisz zakladac zadnej dzialalnosci a ksiegowa dochody z SU wpisuje w pozycje INNE . Jesli chodzi o podatek to tak jak kolezanka tu napisala w % . .

I nie sluchajcie IDIOTÖW ktorzy pisza ze od tego nie placi sie podatku . Bo wrazie kontroli US. Kary sa nieuniknione . Pozdrawiam

Ewadan
Posty: 8

Post autor: Ewadan » czw mar 23, 2023 1:11 pm

Wiec przy wypełnianiu pit 37 wystarczy wpisać kwotę zarobiona w rubryce inne dochody ?

Ewadan
Posty: 8

Post autor: Ewadan » czw mar 23, 2023 1:12 pm

A jak w przypadku gdy się jest osobą bezrobotna z prawem do zasiłku? Jak wtedy rozliczać?

Z góry dziękuję za odp

Ewadan
Posty: 8

Post autor: Ewadan » czw mar 23, 2023 1:19 pm

Bonn13 pisze:
śr mar 22, 2023 4:41 am
Dzien dobry.

Jesli posiadasz jakakolwiek prace gdzie otrzymujesz jakies wynagrodzenie nie musisz zakladac zadnej dzialalnosci a ksiegowa dochody z SU wpisuje w pozycje INNE . Jesli chodzi o podatek to tak jak kolezanka tu napisala w % . .

I nie sluchajcie IDIOTÖW ktorzy pisza ze od tego nie placi sie podatku . Bo wrazie kontroli US. Kary sa nieuniknione . Pozdrawiam
Wiec przy wypełnianiu pit 37 wystarczy wpisać kwotę zarobiona w rubryce inne dochody ?
Z góry dziekuje za odp

ODPOWIEDZ