Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Transmisje się zawieszają, nie zgrywa się obraz z dźwiękiem

Opisz zauważone problemy techniczne.
ODPOWIEDZ
kasia_98_katarzyna
Posty: 2

Transmisje się zawieszają, nie zgrywa się obraz z dźwiękiem

Post autor: kasia_98_katarzyna » pn wrz 28, 2020 8:46 am

Tragedia. Nie da się normalnie korzystać, a internet i komputer mocny.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » pn wrz 28, 2020 1:12 pm

Może masz problem u siebie tego nie możesz wykluczyć napisz mi pw profil Goryl żetony odaje z pw.

asf89
Posty: 232

Post autor: asf89 » pn wrz 28, 2020 8:46 pm

Goryl, sam wiesz dobrze, że serwery SU są kompletnie zjebane w tej chwili, czemu piszesz ludziom, że może coś u nich być, nawet jeśli u kogoś coś jest nie tak na kompie to i tak jak to naprawi to SU nie będzie normalnie działać. Trzeba poczekać aż ktoś u nich ruszę dupę i naprawi problemy po stronie portalu, a dopiero potem można zacząć ludziom doradzać co mogą poprawi u siebie.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » pn wrz 28, 2020 11:23 pm

No to nie jest do kańca tak że nic nie zrobisz z tym.
Jeśli jest za stary laptop z lat starszych i 2017 do 2019r to mogą być za słabe karty sieciowe.
WiFi ma dwa pasma 2,4 ghz i 5ghz i kto ma 5 to tego nie odczuje. Ale pasmo 5ghz to nowe laptopy muszą być ustawione router i laptop na 5ghz..
Kto nie ma ma problem słaby internet niski upload.
Co można zrobić to dokupić kartę sieciową na USB co ma już pasmo 5ghz. I zwiększając upload problem zginie. To że nie idzie głos z obrazem to wina showup.tv.

lolek95_lolek95
Posty: 55

Post autor: lolek95_lolek95 » wt wrz 29, 2020 7:00 pm

GORYL pisze:
pn wrz 28, 2020 11:23 pm
No to nie jest do kańca tak że nic nie zrobisz z tym.
Jeśli jest za stary laptop z lat starszych i 2017 do 2019r to mogą być za słabe karty sieciowe.
WiFi ma dwa pasma 2,4 ghz i 5ghz i kto ma 5 to tego nie odczuje. Ale pasmo 5ghz to nowe laptopy muszą być ustawione router i laptop na 5ghz..
Kto nie ma ma problem słaby internet niski upload.
Co można zrobić to dokupić kartę sieciową na USB co ma już pasmo 5ghz. I zwiększając upload problem zginie. To że nie idzie głos z obrazem to wina showup.tv.
Sam mam Lenovo T440p i5 z 2013 r. (WiFi standard IEEE 802.11n) wszystko śmigało na tej stronie do lipca/sierpnia (do czerwca sprawdzany na 2óch operatorach mobilnych LTE - T-Mobile Taryfa 20/3, teraz Orange Taryfa 40/10). Jak każdy dobrze zorientowany po ich "zwiększeniu wymagań" cały portal się posypał, więc czy lapek jest za stary czy nie pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

To czy sieciówka działa na paśmie 2.4 GHz czy 5 GHz przy ich obecnych problemach nie ma znaczenia (zrób sobie test ping - ja zrobiłem wczoraj wieczorem i SU traci ponad 20% pakietów na 100 przy opóźnieniach średnich powyżej 50ms).

PS. Większość "użytkowników" sieci (nie tylko tego portalu) ma ustawione na Auto wybór pasm jak i kanałów sieci (niektóre nowsze routery nie mają już rozdzielonej sieci na pasma tzn. to co widzisz jak chcesz się połączyć z WiFi na komputerze czy na smartfonie / tablecie - sam sprzęt wybiera pasmo połączenia zależne od obsługi).

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » wt wrz 29, 2020 7:21 pm

Tak po części tego problemu ich nie rozwiąże całkowicie.
Ale ustawiając pasmo 5ghz wzrośnie nam uploadu poprawi się prędkość. I te osoby co mają stare karty sieciowe mają tylko 2,4 ghz wolne pasmo.
Karty sieciowe dokładane na USB np Asus lub tp-link pasmem z 5ghz poprawia obecny problem to znacznie i wzrośnie upload, prędkość i stabilność.

Cały czas serwer su gubi pakiety to jest problem źle ustawionej maszyny i mamy wszyscy nadzieję że to szybko naprawią.

lolek95_lolek95
Posty: 55

Post autor: lolek95_lolek95 » wt wrz 29, 2020 7:33 pm

GORYL pisze:
wt wrz 29, 2020 7:21 pm
Tak po części tego problemu ich nie rozwiąże całkowicie.
Ale ustawiając pasmo 5ghz wzrośnie nam uploadu poprawi się prędkość. I te osoby co mają stare karty sieciowe mają tylko 2,4 ghz wolne pasmo.
Karty sieciowe dokładane na USB np Asus lub tp-link pasmem z 5ghz poprawia obecny problem to znacznie i wzrośnie upload, prędkość i stabilność.

Cały czas serwer su gubi pakiety to jest problem źle ustawionej maszyny i mamy wszyscy nadzieję że to szybko naprawią.
Z tym "szybko naprawią" to bym nie liczył (choć jestem osobą raczej pozytywnie nastawioną patrzę na to realistycznie).

asf89
Posty: 232

Post autor: asf89 » wt wrz 29, 2020 9:06 pm

Goryl ja już nie mam siły na ciebie, starałem się nie komentować nigdy tego co ty piszesz, bo za każdym razem jak czytam twoje wypowiedzi i to jak inni próbują ci wytłumaczyć, że jesteś w błędzie a ty dalej przesz w zaparte to moje szare komórki konają w agonii. Ty ewidentnie nie masz do końca pojęcia o tym o czym mówisz i tylko pierdzielisz trzy po trzy bo coś kiedyś usłyszałeś/przeczytałeś i coś tam kminisz, ale jednak nie do końca.

Opowiadasz o starszych laptopach z 2017 i 2019... laptopy z kartami wifi które były w stanie obsługiwać pasmo 5GHz są dostępne od dobrych 10 lat, więc ciężko ocenić 3 letni laptop jako stary w tej kwestii, jedyne co się po drodze zmieniało to standardy przesyłu, większość kart wifi które obecnie obsługują pasmo 5GHz i standardy z nim związane to bardzo dopracowane konstrukcje, nawet te które są używane w bardziej budżetowych laptopach, a problemy jeśli się zdarzają to prędzej przez nie do końca poprawny projekt całości laptopa (np. źle umiejscowiona antena) aniżeli tylko problem z kartą, czasem zdarzają się problemy po updatach sterowników, jeśli coś się wywali w windowsie przy instalacji, ale to jest mały odsetek problemów z wifi. Dużo częściej można zobaczyć problemy z wifi przez to, że laptop jest używany na baterii i przełącza się w bardziej oszczędny tryb zarządzania energią, a wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i zaczyna obwiniać połączenie.

To że starsze karty mają tylko 2.4GHz nie ma kompletnie nic do rzeczy, na 802.11n masz maksymalną przepustowość do 52Mbps w każdą stronę między routerem a PC, ale jeśli na swoim łączu masz max 20Mbps to do internetu i tak będziesz miał tylko te 20Mbps i przełączanie się na 5GHz nic ci nie pomoże.

W momencie kiedy ktoś ma problemy z połączeniem wifi w domu to w dzisiejszych czasach nawet przy kilkuletnim laptopie prędzej podejrzewałbym wątpliwej jakości router od operatora niż kartę wifi czy używaną częstotliwość.

Na chwile obecną pomaganie komukolwiek w rozwiązywaniu problemów z SU mija się kompletnie z celem i niepotrzebnie miesza ludziom w głowach, bo nie da się ocenić czy rzeczywiście istnieje jakiś problem po stronie użytkownika, jeśli portal nagminnie gubi pakiety i wszystko się sypie po stronie serwera.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » wt wrz 29, 2020 10:04 pm

Fapka asf89 czy jak ci tam to co ty piszesz też mija się z celem.
Wytłumacz to że jak osoba co miała starszego laptopa z roku 2017 i tam było pasmo 2,4ghz to miała ogólny problem by prowadzić trasmisje na su. Sped test pokazywał 7,56 mbps uploadu. Po zakupie karty sieciowej na pasmie 5ghz sped test pokazuje 18.35 mbps uploadu i może pracować ta osoba na Showup.tv. Jak pisałem to jest pomoc doraźna nie całkowita bo będą małe zacinki bo su traci pakiety ping. A to czy komu pomogę czy nie to jego sprawa każdy.
Może napisać jak tylko mam czas to pomogę.
Ja pisałem w sprawie problemu do Showup.tv a czy ty to zrobiłeś. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » śr wrz 30, 2020 11:48 am

Właśnie moja znajoma robiła nockę na Showup.tv już kolejna napisala że prze zakupem karty z priv ją wywalało cięło obraz.

Wczoraj kupiła kartę sieciową USB Asus.
Bo nie stać jej na nowy laptop a stara karta sieciowa nie wyrabia takiej przepustowości i twoje formułki z internetu przepisywane nie mają nic z zeczywistoscią. A czy ty masz siłę na mnie czy nie to twój problem. Ważne jest że to pomaga instalacja takiej karty sieciowej odbywa się samo czynie po włożeniu do portu USB.

Niestety su ma problem ale te osoby chcą pracować bez zacinania wywalania narazie to jest jedyną opcją lepsza karta sieciowa. Do gier fps stremowania zaleca się 5ghz.

ODPOWIEDZ