Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

PODATKI, KSIĘGOWA - CO I JAK ? POMOCY !

Opisz zauważone problemy techniczne.
ODPOWIEDZ
mlodaparka21
Posty: 16

PODATKI, KSIĘGOWA - CO I JAK ? POMOCY !

Post autor: mlodaparka21 » wt sty 02, 2024 4:58 pm

Hej. Jeśli zarabia się na SU 3-4 tys zł miesięcznie i jest to jedynym dochodem to należy też co miesiąc placic ZUS ponad 1000zł po tym jak się zarejestruje działalność ?? I jeszcze dodatkowo podatki od każdego dochodu z SU ??
Czytałam tu sporo na forum na ten temat, jednak ostatecznie wielu innych rzeczy też nie rozumiem i nie wiem jak się za to zabrać :( Czy jako krok pierwszy mam po prostu znaleźć księgową której powiem o dochodzie stąd czy to się zgłasza w urzędzie ??
Myślę, że jest tu sporo dziewczyn takich jak ja które chciałyby się dowiedzieć jak faktycznie się za to zabrać, nie jest to łatwy temat.
Bardzo proszę o pomoc, będę ogromnie wdzięczna. Z góry dziekuję <3

SlodkaMilana
Posty: 2

Post autor: SlodkaMilana » śr sty 03, 2024 7:40 pm

Dołączam się do pytania. :)

LorekAssholek
Posty: 10

Post autor: LorekAssholek » pt sty 05, 2024 11:14 am

"W świetle przepisów prawa podatnik nie musi rejestrować swojej działalności, jeśli miesięcznie osiąga z niej przychody niższe niż 75% płacy minimalnej." Od stycznia tego roku jest to 3 181,15 zł miesięcznie i do takiej kwoty mozna odprowadzic tylko podatek bez konieczności zakładania działalności gospodarczej, a bedac na nierejstrowanej. Jeżeli kwota jest wyższa trzeba zakładać działalność i płacić zus. Nie jest to 1000zl od kwoty która podalas, ok 17% (680 z 4k), a przez pierwsze pół roku mniej jak się jest na małym zusie. A podatki niestety trzeba od doslownie wszystkiego co się dostaje na konto, więc podatek jest obowiązkiem zawsze ;).
Jak już chcesz założyć, bo wiesz, że dochody są większe to można działalności zarejestrować nawet przez stronę banku, ogólnie przez internet, księgowość znalezc lub wziac bankową jak nie potrafis tego robic sama, będzie to też koszt ok 150- 200zl. I od tego najlepiej zacząć.

AliDa
Posty: 4

Post autor: AliDa » czw sty 25, 2024 2:24 am

Kamery erotyczne kwalifikują się według interpretacji podatkowych jako działalność wykonywana osobiście. Nie masz sztywnego grafiku, nie ogłaszasz się nigdzie, że szukasz klientów, nikogo nie zatrudniasz, nie wynajmujesz lokalu, nie kupujesz towarów na sprzedaz, jak masz wolny czas to wlaczas strone, a Twoim celem nie musi byc zarabianie, tylko pokaz ktory moze sie komus spodobac, kamerke możesz w kazdej chwili przerwać usuwajac konto, a nawet to portal moze to zrobić, jestes od niego zalezna. Dużo dziewczyn rozlicza to tak i jest to prawidłowe. Inne maja działalności gdy ich zarobki są bardzo duże i rozliczenie jest bardziej opłacalne na dzialalnosci lub chcą dostać kredyt.

Od tego co wpływa Ci na konto w danym miesiącu odejmujesz 20%. Od reszty wyliczasz 12% i te kwotę wpłacasz na konto swojego urzędu do 20 dnia miesiąca kolejnego. Na koniec roku skladasz pit. Polecam do tego księgowych, którzy wiedzą co to są kamerki i już się tym zajmowali.

Dareczek78
Posty: 6

Post autor: Dareczek78 » wt kwie 16, 2024 12:31 am

Nieźle

ODPOWIEDZ