Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

jak legalnie zarabiać na su?

Opisz zauważone problemy techniczne.
ODPOWIEDZ
KONKRETNA
Posty: 1

jak legalnie zarabiać na su?

Post autor: KONKRETNA » czw wrz 21, 2023 2:17 pm

Witam, od kilku lat utrzymuję się z tego portalu i chciałabym w końcu zrobić tak aby było to legalne. Od czego zacząć? Jak to wygląda? Proszę o pomoc.

alojadam30
Posty: 3

Post autor: alojadam30 » ndz wrz 24, 2023 7:31 pm

KONKRETNA pisze:
czw wrz 21, 2023 2:17 pm
Witam, od kilku lat utrzymuję się z tego portalu i chciałabym w końcu zrobić tak aby było to legalne. Od czego zacząć? Jak to wygląda? Proszę o pomoc.
To jak sie wtedy utrzymywałaś? Nie płaciłaś podatków tyle lat?

Dr-Strange
Posty: 6

Post autor: Dr-Strange » czw paź 12, 2023 9:03 pm

Najtaniej, ale w legalny sposób, to prowadzić transmisje na su w sposób umiarkowany, aby przychody mieściły się w granicach tzw. działalności bez rejestracji. Od lipca 2023 roku próg przychodów, poniżej którego nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, wynosi 2700 zł brutto miesięcznie. Do tego można pracować na etacie, albo być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Rozliczenie raz w roku chyba w PIT-36.
  • Opcja 2) Możesz zostać rolnikiem i mieć ubezpieczenie w KRUS + działalność gospodarcza bez ZUS.
  • Opcja 3) czyli działalność gospodarcza z ZUS ma wysokie koszty. PKD jako działalność artystyczna.

amatorek33
Posty: 2

Post autor: amatorek33 » pn sty 22, 2024 3:20 pm

Możecie mi podpowiedzieć ... ? Prowadzę działalność i chcę podpiąć pod nią wypłaty w pokazów. Powinny zostać wystawione faktury, ale komu??. Po kontakcie z księgową i tak nic nie wiem. Na kogo ją wystawić? Nie wiem kogo kwalifikować mianem płatnika, z kim się skontaktować w tej sprawie.

AliDa
Posty: 4

Post autor: AliDa » czw sty 25, 2024 2:38 am

Możesz rozliczać jako działalność wykonywaną osobiście albo działalność gospodarcza, jeśli jest to dla Ciebie bardziej opłacalne ze wzgledu na forme liniowa przy duzych dochodach lub np. chcesz dostać kredyt.

Dziewczyny mające dzialalnosc wystawiają faktury na portal, z którego wypłacaja, czyli w tym przypadku showup.

Tomeczek45
Posty: 11

Post autor: Tomeczek45 » śr kwie 24, 2024 4:12 am

:)

Krzychu801
Posty: 14

Post autor: Krzychu801 » śr kwie 24, 2024 4:21 am

Xd

ODPOWIEDZ