Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Transmisje w nocy są niewidoczne

Kogoś nie widać na transmisji?
KaroIinaaa
Posty: 4

Transmisje w nocy są niewidoczne

Post autor: KaroIinaaa » pn lis 29, 2021 3:41 am

Czy już wiadomo czego dotyczy problem i kiedy zostanie naprawiony (lub czy w ogóle jest to w planach)?
W nocy praktycznie w ogóle nie da się transmitować, pomimo zmian ip, przeglądarek, sprzętu, czyszczenia ciasteczek i innych cudów niewidów - w tym momencie jest nieco ponad 30 transmisji na ogólnym.
To trwa już od dłuższego czasu i żadnej konkretnej informacji zwrotnej. Jeżeli nie ma planów na naprawę tego, to dajcie znać, nie będziemy marnować czasu w nocy na wielokrotne próby odpalenia transmisji.

Pytajnik
Posty: 302

Post autor: Pytajnik » pn lis 29, 2021 2:03 pm

Wiedzą o tym, naprawa jest w planach (bez określonego terminu).

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » pn lis 29, 2021 6:52 pm

Karolino o jakich godzinach piszesz dokładnie bo jak nad ranem to nie jest dużo trasmisji i ludzi to nie powinas mieć problemu. Po drugie jeśli trasmisje prowadzisz po WiFi to będziesz miała problemy z nadawaniem.
Co do tego od czego tak się dzieje to opd jest prosta showup.tv ma za słaby serwer za mały bank danych zrobili obecnie problemy są od 7tys ludzi do 10tys potem serwer wywali z 2tys by portal nie padł. Jak by zrobili bank danych serwera max 20tys ludzi to by to płynie chodziło większą ilość osób nie brano pod uwagę że technologie starsze analogowe Adobe Flash potrzebowały mniejsze dyski twarde mniej to zajmowało dysku i banki danych dawały radę. Dziś technologia staremu (obrazu cyfrowego) zajmuje 10 razy więcej danych jak technologie Adobe Flash (obraz analogowy). Wystarczy zwiększyć dyski powiększyć banki danych i będzie to chodzić. Powini robić to pod min 15 do 20tys ludzi a nawet więcej lepiej posiadać zapas mocy zapas pojemności GB na przyjęcie ludzi jak go nie mieć obecnie. Portal konkurencji zagraniczny ma te samą technologie ale za to większe banki danych. Jak nie wiadomo o co chodzi to o co o kasę takie dyski tanie nie są. Czy przekłada się to na Wasze zarobki na pewno tak każda przeklina te odświerzanie i zrywane trasmisje kasowane cele jak i nie zadowolenie widzą klienta co kupił żetony by się bawić a nie może bo portal ma problemy techniczne.
Napewno to przełoży się na zarobek portalu bo dużo ludzi odejdzie jak i nie już odeszła. Czas pokaże kiedy te usterki naprawia tego nikt nie wie. A są świadomi tego co muszą zrobić by to chodziło.

KaroIinaaa
Posty: 4

Post autor: KaroIinaaa » pn lis 29, 2021 11:20 pm

Pytajnik pisze:
pn lis 29, 2021 2:03 pm
Wiedzą o tym, naprawa jest w planach (bez określonego terminu).
Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że wyrobią się zanim odejdę na emeryturę.


GORYL pisze:
pn lis 29, 2021 6:52 pm
Karolino o jakich godzinach piszesz dokładnie bo jak nad ranem to nie jest dużo trasmisji i ludzi to nie powinas mieć problemu.
Problem u większości transmitujących pojawia się w przedziale godzinowym 22-7(dyskutujemy o tym na forum nieoficjalnym). U mnie zazwyczaj wszystko zaczyna sypać się między 23, a 24.
Przed siódmą rano jeśli ruszy, to po dziesiątkach prób i na krótko - zazwyczaj do pierwszego priva/odświeżenia transmisji.

Dzieje się tak od około 2 miesięcy, chociaż i wcześniej niektóre transmitujące sporadycznie zgłaszały, że nie mogą w nocy transmitować.
Potem z tygodnia na tydzień było tylko gorzej, obecnie - jeżeli o mnie chodzi - w 90% przypadków od 23 do 7 nie mam praktycznie szansy wbić się z transmisją.

Do BOKu, żeby nie było, pisałyśmy. Wysyłają w odpowiedzi instrukcje czyszczenia ciasteczek, rotfl.

Ruchomej
Posty: 42

Post autor: Ruchomej » pn lis 29, 2021 11:38 pm

Karolina zrób mi loda

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » wt lis 30, 2021 5:47 am

Karolino napisz mi prywatna wiadomość na profil użytkownika Goryl na Showup.tv może problem też jest u ciebie. Bo nadawać idzie ale zrywa a ty wogole nie możesz nadawać to dziwne. Napisz o żetony się nie bój odam ci z tych napisanych wiadomości.

Pytajnik
Posty: 302

Post autor: Pytajnik » wt lis 30, 2021 12:44 pm

GORYL pisze:
pn lis 29, 2021 6:52 pm
technologie starsze analogowe Adobe Flash potrzebowały mniejsze dyski twarde mniej to zajmowało dysku i banki danych dawały radę. Dziś technologia staremu (obrazu cyfrowego) zajmuje 10 razy więcej danych jak technologie Adobe Flash (obraz analogowy). Wystarczy zwiększyć dyski powiększyć banki danych i będzie to chodzić.
A ten dalej swoje, że Flash to technologia analogowa... WSZYSTKO w komputerze jest zapisem cyfrowym, kiedy to zrozumiesz. Komputery to maszyny cyfrowe - a nawet binarne... zero-jedynkowe.

Już Ci w innym temacie tłumaczyłem, że technologia tutaj nie ma znaczenia - po prostu transmisje mają wyższe rozdzielczości niż kiedyś i wymagają wyższego bitrate'u, czyli jednocześnie też prędkości wysyłania ze strony użytkownika (oraz niejako sprzętu, w końcu najpierw obraz się przetwarza lokalnie w przeglądarce i komputerze).

---------------------------------
KaroIinaaa pisze:
pn lis 29, 2021 11:20 pm
Problem u większości transmitujących pojawia się w przedziale godzinowym 22-7(dyskutujemy o tym na forum nieoficjalnym). U mnie zazwyczaj wszystko zaczyna sypać się między 23, a 24.
Tam jest wstawiona odpowiedź kogoś kto pracuje dla SU, więc to najbardziej rzetelna informacja jaką możemy dostać...

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » wt lis 30, 2021 2:34 pm

Ty tłumaczyć to możesz swoim dzieciom jak je posiadasz. Ja nie pisze o rozdzielczości i co to jest zależne o bitrate'u

To to każdy wie ze im większa rozdzielczość tym więcej miejsca zapełnia dysku to albo ty jesteś głupi albo ludzi robisz debili.

Prosty przykład masz dysk twardy o malej pojemności np. 10gb to ile ci wejdzie na to filmu lub filmików 4K ? A ile ci wejdzie na dysk 100GB czy 1T no tu jest ten problem zmienili technologie jakość a dyski są stare za mała pojemność banku danych.

Tu jest podobnie a pierdolisz kaca poły , adobe flash pracował z dużo mniejsza rozdzielczością obrazu i dużo nie trzeba było mieć Internetu itd problem był w rozszerzeniach wtyczki stale to się psuło wiecznie aktualizacje.
Obecny steram bierze dużo więcej z łącza jak i pamięci banku musza być większe dyski to jest problem.

Dla czego chaturbate , MyFreeCams , Cam4 i reszta chodzi bez problemu bo maja spore rezerwy by pomieścić ludzi na serwerze.
Jak już mnie pouczasz czy przepisujesz to z neta to się doszkol trochę bo ja twój bełkot rozumiem ale reszta to nie wiem.

Showup nie ma problemu w małych ilościach ludzi na serwerze chodzi jakoś w miarę normalnie.
np ( 93 transmisji i 4562 oglądających i tu nie ma problemu aż wejdzie 8tys ludzi i 10tys to serwer wywala automatycznie ponad 2 tys ludzi w celu uniknięcia wygaszenia serwera jest ustawiona bramka bezpieczeństwa to jest normalna procedura. Np Już stosowana od dawna w płycie głównej jeśli temp przekroczy max to laptop się gasi by nie spalić płyty to działa całkiem podobnie w godzinach szczytowych showup.

To jest za słaba baza danych i tyle o czym obaj to wiemy dobrze.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » wt lis 30, 2021 3:03 pm

Tam jest wstawiona odpowiedź kogoś kto pracuje dla SU, więc to najbardziej rzetelna informacja jaką możemy dostać... Tak a może raczył byś dać linka lub gdzie to szukać.
I dziwne że jakiś pracownik szeregowy który jako osoba zatrudniona na umowę podpisuje klauzule poufności firmy to tak napisał na tamtym forum o tym a tu nic to dopiero sensacja.

KaroIinaaa
Posty: 4

Post autor: KaroIinaaa » wt lis 30, 2021 6:04 pm

GORYL pisze:
wt lis 30, 2021 5:47 am
Karolino napisz mi prywatna wiadomość na profil użytkownika Goryl na Showup.tv może problem też jest u ciebie. Bo nadawać idzie ale zrywa a ty wogole nie możesz nadawać to dziwne. Napisz o żetony się nie bój odam ci z tych napisanych wiadomości.
Zrywa w nocy, owszem, jak się już uda odpalić transmisję ;). Zrywanie to pół biedy, przy braku możliwości odpalenia transmisji w ogóle, co zdarza się obecnie bardzo często.

Transmituję od kilku lat, zawsze wolałam siedzieć po nocach i uwierz mi, to się dopiero niedawno zaczęło im tak mocno sypać. Dotychczas nie miałam z tym żadnego problemu, pozostałe transmitujące również.

Czasami - ale też nie ma tu reguły - pomaga założenie na szybko nowego konta lub zmiana IP. Jak ta metoda zaskoczy, to nad ranem można wrócić na stare konto/ swoje ip. Nie wiem co się im spartoliło, ale to jest cały czas mniej więcej ten sam przedział godzinowy.

ODPOWIEDZ