Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Pytanie do GORYL

Kogoś nie widać na transmisji?
kw34kw
Posty: 6

Pytanie do GORYL

Post autor: kw34kw » śr wrz 30, 2020 9:16 pm

ILE UPLOADU WYSTARCZY DO PLYNEGO OGLADANIA TRANSMISJI?
MI POKAZUJE 3-4 MB UPLOAD DODAM ZE NIE JEST ZA BARDZO TEN NET STABILNY BO TO RADIOWKA
CZASEM PRZYCINA TRANSMIJSE LUB CALKOWICIE ZRYWA GDY OGLADAM
JAKIES POMYSLY? POZDRO

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » czw paź 01, 2020 12:29 am

Napisz mi pw Goryl za mało informacji podajesz.Ten upload już ci nie wystarczy.
Radiówka tylko jaka? ma limit danych czy bez limitu.
Po podniesieniu przez su to tak 10mbs do 20mbs upload nie powino być problemu.

Pytajnik
Posty: 301

Post autor: Pytajnik » czw paź 01, 2020 2:09 am

kw34kw pisze:
śr wrz 30, 2020 9:16 pm
ILE UPLOADU WYSTARCZY DO PLYNEGO OGLADANIA TRANSMISJI?
MI POKAZUJE 3-4 MB UPLOAD DODAM ZE NIE JEST ZA BARDZO TEN NET STABILNY BO TO RADIOWKA
CZASEM PRZYCINA TRANSMIJSE LUB CALKOWICIE ZRYWA GDY OGLADAM
JAKIES POMYSLY? POZDRO
Upload nie jest potrzebny do oglądania transmisji tylko download. 5 Mbps+ jeżeli tylko jedna transmisja na raz.
Poniżej będzie problem z oglądaniem transmisji o "dobrej" jakości.

Do tego przycięcia i zerwania zależą też kogo oglądasz i z jakiego sprzętu - ta sama osoba, może nie mieć zerwań, jak zmienisz sprzęt (albo ona to zrobi).

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » czw paź 01, 2020 7:50 am

Tak a jak nie ma upload to co jest?
Bo mi się wydaje że nic bo musi być
ping niski np 10 do 19mbps , większa prędkość jak ping np 39mbps i mniejsza przesyłanie np 17mbps. Wartości są podane przykładowo. Zawsze odczyt powinien być,ping niski a prędkość większa jak przesyłanie.

kw34kw
Posty: 6

Post autor: kw34kw » czw paź 01, 2020 1:03 pm

GORYL pisze:
czw paź 01, 2020 12:29 am
Napisz mi pw Goryl za mało informacji podajesz.Ten upload już ci nie wystarczy.
Radiówka tylko jaka? ma limit danych czy bez limitu.
Po podniesieniu przez su to tak 10mbs do 20mbs upload nie powino być problemu.
Z tym 10mbs uploadu to chyba przesada kiedys czytalem gdzies ze pisales ze wystarcza 2-3mbs
Radiówka bez limitu to jest
Teraz np mam takie wyniki i smiga,tylko co jakis czas przytnie i musze odswiezyc
PING ms
13
DOWNLOAD Mbps
8.33
UPLOAD Mbps
3.85

kw34kw
Posty: 6

Post autor: kw34kw » czw paź 01, 2020 1:06 pm

Pytajnik pisze:
czw paź 01, 2020 2:09 am
kw34kw pisze:
śr wrz 30, 2020 9:16 pm
ILE UPLOADU WYSTARCZY DO PLYNEGO OGLADANIA TRANSMISJI?
MI POKAZUJE 3-4 MB UPLOAD DODAM ZE NIE JEST ZA BARDZO TEN NET STABILNY BO TO RADIOWKA
CZASEM PRZYCINA TRANSMIJSE LUB CALKOWICIE ZRYWA GDY OGLADAM
JAKIES POMYSLY? POZDRO
Upload nie jest potrzebny do oglądania transmisji tylko download. 5 Mbps+ jeżeli tylko jedna transmisja na raz.
Poniżej będzie problem z oglądaniem transmisji o "dobrej" jakości.

Do tego przycięcia i zerwania zależą też kogo oglądasz i z jakiego sprzętu - ta sama osoba, może nie mieć zerwań, jak zmienisz sprzęt (albo ona to zrobi).
Zawsze jedna transmisje mam odpalona i jak mowie czasem tytlko musze odswiezac bo przytnie
A wyniki speedtestu takie
PING ms
15
DOWNLOAD Mbps
10.45
UPLOAD Mbps
3.90
co myslisz?

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » czw paź 01, 2020 5:56 pm

A wyniki speedtestu takie
PING ms
15
DOWNLOAD Mbps
10.45
UPLOAD Mbps
3.90
co myślisz?

To stanowczo za mało kiedyś tak ale nie teraz.

lolek95_lolek95
Posty: 55

Post autor: lolek95_lolek95 » czw paź 01, 2020 8:26 pm

Witam,

Mylicie pojęcia (download/upload lub pobieranie/wysyłanie), coś oglądam, ściągam muze itp. mamy download. Wysyłam zdjęcia lub pliki do neta itp. mamy upload.

Przy normalnym użytkowaniu (w moim przypadku jako oglądający) SU zużywa średnio ok. 3.5Mb/s pobierania danych (transmisja + chat).

Pozdrawiam.

Pytajnik
Posty: 301

Post autor: Pytajnik » czw paź 01, 2020 11:54 pm

lolek95_lolek95 pisze:
czw paź 01, 2020 8:26 pm
Mylicie pojęcia (download/upload lub pobieranie/wysyłanie), coś oglądam, ściągam muze itp. mamy download. Wysyłam zdjęcia lub pliki do neta itp. mamy upload.

Przy normalnym użytkowaniu (w moim przypadku jako oglądający) SU zużywa średnio ok. 3.5Mb/s pobierania danych (transmisja + chat).
No bo GORYL to taki gość, że myli wszystko w piśmie - mimo iż temat trochę kuma. XD

W każdym razie upload może być dość malutki, bo widz wysyła niewielkie informacje z powrotem do SU, takie jak "jaką wiadomość napiszesz", a to nie wymaga megabitów/bajtów, tylko to jest parę kilobajtów.
Upload będzie miał tylko znaczenie przy priv na 2 kam dla widza - jeżeli ktoś się nie pokazuje to może olać... a tak to tylko nadające powinny się tym interesować.
Dla widza ważny jest download, a ping nie jest ważny - chyba, że fluktuuje (dochodzi do zjawiska jitteringu) XD

@kw34kw - parametry w czasie testu ok. Ale jak masz jakiś bezprzewodowy/radiowy to Ci po jakimś czasie może prędkość spadać i zacinać.
Pamiętaj, że winna może być ta jedna transmitująca oraz pamiętaj o tym, że ostatnio problem jest na SU z desynchronizacją (czasami to też powoduję zwiechę).
Poszukaj poradnika dotyczącego VLC i Showupa - powiedz czy pomogło.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » pt paź 02, 2020 9:48 am

Ja miałem 11lat radiówkę i znam ten problem z dostawcami itd. Teraz przy mniej jak 10mbs prędkości i upload do 8mbs su tnie zacina przy oglądaniu a o priv można zapomnieć bo jest strata czasu żetonu.

Już są dziewczyny co rezygnują z priv bo trzeba czekać odświeżać poprawiać komuś pokaz itd

Pytajnik obaj wiemy że serwer musi być większy i problem z głowy.

Mój obecny operator sieci to rużnie to bywa ale jest 10razy lepiej od radiowego internetu.

PING ms
19
DOWNLOAD Mbps
29.04
UPLOAD Mbps
24.00
to jest od 24 do 7 jest dużo mniej ludzi na serwerze operatora.
Teraz odczyt z rana do 24godz
PING ms
21
DOWNLOAD Mbps
21.02
UPLOAD Mbps
20.00 lub coś w plusie

Nieraz zdąży się tak że wartości są takie.
PING ms
22,00
DOWNLOAD Mbps
22,03
UPLOAD Mbps
22,06
Najlepsza dla su jest prędkość odczytu zbliżona.
Mi też głos nie idzie z obrazem u większości przypadków na su.
To od operatora zależy dużo od routera karty sieciowej kabla rj45 no ja jeszcze mam dodatkowe anteny do routera.
Oceńcie te odczyty jak wy to widzicie moja lokalizacja nie pozwala mi na światłowod.

ODPOWIEDZ