Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

problem z internetem a transmisja

Nie wykrywa kamery? Nie ma obrazu? Opisz problem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niepozorna123
Posty: 42

problem z internetem a transmisja

Post autor: Niepozorna123 » ndz gru 20, 2020 12:03 am

ja mam problem ze przy kazdym starcie transmisji wyswietla mi sie komunikat ''jakos polaczenia bardzo slaba'', po ponownym kliknieciu start transmisji wszystko sie laduje i dziala, ale... niektorym tnie moja transmisja / innym nie.
mam modem w tym samym pokoju, co laptop, nie ma chuja zebym jakos ten moden bardziej wyeksponowala, wlascicielka tak go dziwnie umiescila ze nie da sie go wyciagnac. Mam laptopa ktory nie ma tego wejscia na kabel sieciowy [z wtyczka na klik], ma tylko 3x USB i wejscie na HDM. Jest w sumie nowy. co moge zrobic zeby mi ten internet wykrywalo lepszy, lub jak modem podlaczyc do laptopa??

xXCzarneKociskoXx
Posty: 33

Post autor: xXCzarneKociskoXx » ndz gru 20, 2020 12:34 am

No kurła, przecież jest napisane "bardzo słaba" to co się dziwisz, że ci tnie...

I jest coś takiego jak przejściówka z USB na Ethernet (chociaż to się tak nie nazywa, ale wystarczy te dwie nazwy wpisać i znajdziesz).

Awatar użytkownika
Niepozorna123
Posty: 42

Post autor: Niepozorna123 » ndz gru 20, 2020 12:59 am

xXCzarneKociskoXx pisze:
ndz gru 20, 2020 12:34 am
No kurła, przecież jest napisane "bardzo słaba" to co się dziwisz, że ci tnie...

I jest coś takiego jak przejściówka z USB na Ethernet (chociaż to się tak nie nazywa, ale wystarczy te dwie nazwy wpisać i znajdziesz).
a przeczytalas dokladnie? bo mam wrazenie ze nie... Czytanie ze zrozumieniem i dedukcja nie boli... naprawde ;]

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » ndz gru 20, 2020 9:17 am

Laptop nie posiada gniazda rj45 tak już jest w nowszych laptopach. Jedynym sposobem na polepszenie tego internetu teraz jest zakup karty sieciowej na USB 3,0
Adapter Ugreen Ethernet USB 3.0 karta sieciowa 1gigabayt gdzie zwykła ma 300mbs przepustowości.
Do tego zakup kabla 10m lub 5m cat6 bo cat8 występuje tylko od 1m do 3m. Taka karta polepszy sygnał można też pokusić się jeśli router na to pozwala anteny dodatkowe dokładane jednak żeby to chodziło trzeba wejść na stronę rutera i przestawić konfigurację anten.Standardowo router jest ustawiony na wewnetrznie a trzeba przestawić na obie anteny.
Mamy pandemie i powstało dużo szpitali z wielkich budynków i to wszystkie sieci Internet są osłabione, jest tak że brakuje nam internetu to niestety sytuacją w Polsce ma wpływ na nasz internet bo operatorzy muszą zapewniać internet tym placówką.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » ndz gru 20, 2020 9:56 am

Bardzo ważne byś przed zakupem sprawdziła sobie swój dany system operacyjny jaki posiadasz w laptopie.
Bo do Windowsa jest adapter USB 3,0 jak i osobny adapter USB typ C do MacBook.

xXCzarneKociskoXx
Posty: 33

Post autor: xXCzarneKociskoXx » pn gru 21, 2020 2:32 am

Niepozorna123 pisze:
ndz gru 20, 2020 12:59 am
a przeczytalas dokladnie? bo mam wrazenie ze nie... Czytanie ze zrozumieniem i dedukcja nie boli... naprawde ;]
No Ciebie boli - nie masz wejście RJ45, to sobie je dołóż...

Przeczytałaś dokładnie? Nie dziwię się, że tak błahy problem jest dla ciebie przeszkodą

Awatar użytkownika
Niepozorna123
Posty: 42

Post autor: Niepozorna123 » pn gru 21, 2020 12:19 pm

xXCzarneKociskoXx pisze:
pn gru 21, 2020 2:32 am
Niepozorna123 pisze:
ndz gru 20, 2020 12:59 am
a przeczytalas dokladnie? bo mam wrazenie ze nie... Czytanie ze zrozumieniem i dedukcja nie boli... naprawde ;]
No Ciebie boli - nie masz wejście RJ45, to sobie je dołóż...

Przeczytałaś dokładnie? Nie dziwię się, że tak błahy problem jest dla ciebie przeszkodą

Blahy czy nie, opisalam swoimi slowami w czym problem, kazdy zrozumial...
A Ty swoja wyzszosc mozesz schowac gleboko w majtki ;]

xXCzarneKociskoXx
Posty: 33

Post autor: xXCzarneKociskoXx » pn gru 21, 2020 9:01 pm

Niepozorna123 pisze:
pn gru 21, 2020 12:19 pm
Blahy czy nie, opisalam swoimi slowami w czym problem, kazdy zrozumial...
A Ty swoja wyzszosc mozesz schowac gleboko w majtki ;]
Podałem Ci rozwiązanie suko i jeszcze na mnie szczekasz... ręce opadają...

Awatar użytkownika
Niepozorna123
Posty: 42

Post autor: Niepozorna123 » wt gru 22, 2020 5:24 pm

xXCzarneKociskoXx pisze:
pn gru 21, 2020 9:01 pm
Niepozorna123 pisze:
pn gru 21, 2020 12:19 pm
Blahy czy nie, opisalam swoimi slowami w czym problem, kazdy zrozumial...
A Ty swoja wyzszosc mozesz schowac gleboko w majtki ;]
Podałem Ci rozwiązanie suko i jeszcze na mnie szczekasz... ręce opadają...
odpowiedz podal Goryl -bardzo wyczerpujaco i rzetelnie.
Dla ciebie jestem Pania, a nie suka.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » pt gru 25, 2020 6:12 am

Nie trzeba się zaraz wyzywać problemu wam to nie rozwiąże. Jak zainwestujesz w te kartę i kabel to napewno poprawisz sobie internet. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ