Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

który procesor powinien znajdować się na laptopie. mieć dobrą transmisję.

Nie wykrywa kamery? Nie ma obrazu? Opisz problem.
ODPOWIEDZ
XXXSweetXXX
Posty: 2

który procesor powinien znajdować się na laptopie. mieć dobrą transmisję.

Post autor: XXXSweetXXX » pt sie 09, 2019 9:39 am

który procesor powinien znajdować się na laptopie. mieć dobrą transmisję.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » czw cze 18, 2020 11:39 am

To zależy ja polecam procesory Intel Core i5 lub Intel Core i7 ale to nie wszystkie osoby stać na te laptopy.
Procesor Intel Core i3 ,tak samo sprawdza jest ciut wolniejszy tylko , ważne jest by specyfikacja laptopa była wystarczająca do naszej potrzeby.
Co za tym idzie, to procesor Intel Core i3 lub i5 do i7 da man swobodna prace na laptopie.
Ważna jest wielkość GB pamieć ram ,od 4GB do 8GB lub 12GB i większe ale to już na zamówienia klienta .
Dysk twardy, najlepiej ssd bo tu liczy się szybkość a wielkość jest ustalana w ramach twojej potrzeby.

Masz pytania pisz pw profil Goryl za pw oddaje żetony.

zdzifko
Posty: 5

Post autor: zdzifko » czw cze 18, 2020 3:35 pm

GORYL pisze:
czw cze 18, 2020 11:39 am
To zależy ja polecam procesory Intel Core i5 lub Intel Core i7 ale to nie wszystkie osoby stać na te laptopy.
Procesor Intel Core i3 ,tak samo sprawdza jest ciut wolniejszy tylko , ważne jest by specyfikacja laptopa była wystarczająca do naszej potrzeby.
Co za tym idzie, to procesor Intel Core i3 lub i5 do i7 da man swobodna prace na laptopie.
Ważna jest wielkość GB pamieć ram ,od 4GB do 8GB lub 12GB i większe ale to już na zamówienia klienta .
Dysk twardy, najlepiej ssd bo tu liczy się szybkość a wielkość jest ustalana w ramach twojej potrzeby.

Masz pytania pisz pw profil Goryl za pw oddaje żetony.
Koniecznie trzeba sprawdzać ile rdzeni ma procesor. Są modele i7 np. i7-8500Y który ma tylko 2 rdzenie co jest porażką. Procesor powinien być 4 rdzeniowy, z zegarem nie mniejszym niż 2GHz i przy intelu w nazwie należy pilnować, żeby procesor był w serii z siódmej generacji lub lepszy czyli nazewnictwo np. i5-7xxx

Z procesorów AMD wszystkie RYZEN serii 2000 i 3000 dadzą radę ale w tych komputerach bateria będzie krótko trzymać. Obecnie w sprzedaży jest seria RYZEN 4000 która gniecie intela. Ceny nowych modeli zaczynają się od ok. 2999zł

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » pt cze 19, 2020 10:51 am

Zawsze dobieram, razem z klientką w ramach jej możliwości finansowych sprzęt komputerowy.
Tak wiem ja nie polecam komuś kupować mniej jak 4 rdzeniowy procesor i mniej jak 8 pamieć ram. Wszystko zależy od klientki na ile finansowo osoba ta może sobie pozwolić i zaszaleć lub nie👍 .

ODPOWIEDZ