Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Podatki vs ShowUp?!

Może chcesz ocenić coś innego?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DigitusMedius
Posty: 191

Podatki vs ShowUp?!

Post autor: DigitusMedius » czw cze 13, 2019 8:26 pm

No więc moje drogie Panie i Panowie - jak tam z waszym podatkiem od su?
Wiem, że niektórzy/e z Was uważają, że jest to prostytucja (a jak wiemy w Polsce jest nieopodatkowana), ale niestety muszę Was rozczarować - aby prostytucja miała miejsce MUSI dojść do kontaktu FIZYCZNEGO. Bodajże na bezprawniku czytałam o całym podatku z su i jest tam jasno napisane, iż jeżeli coś ma ciągłość to musi być założona działalność gospodarcza. Podpowiem Wam tyle, że ja podpięłam to pod działalność artystyczną - występy artystyczne, typ opodatkowania ryczałt. Polecam udać się pierw do księgowej przed założeniem działalności jeśli żyjecie z SU i powiedzieć jej prostu z mostu, że chodzi o występy artystyczne, ALE w internecie na ShowUp.Tv - na prawdę ich to nie obchodzi w jaki sposób zarabiacie.

Ciekawostka - jeśli wasz dochód miesięczny nie przekracza 1020zł to nie odprowadzacie podatku tylko uwzględniacie to w picie.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Posty: 5

Post autor: IIIIIIIIIIIIIIIIIIII » czw cze 13, 2019 9:42 pm

No niestety pod prostytucje tego nie "podepniesz" . Z racji że odprowadzam podatki to dużo dziewczyn do mnie w tej kwestii pisze. Osobiście najlepszą radą jaką mogę dać to nie bać się księgowej , ja osobiście nigdy nie spotkałam się z nieprofesjonalnym podejściem do tej sprawy.

Awatar użytkownika
DigitusMedius
Posty: 191

Post autor: DigitusMedius » czw cze 13, 2019 10:01 pm

IIIIIIIIIIIIIIIIIIII pisze:
czw cze 13, 2019 9:42 pm
No niestety pod prostytucje tego nie "podepniesz" . Z racji że odprowadzam podatki to dużo dziewczyn do mnie w tej kwestii pisze. Osobiście najlepszą radą jaką mogę dać to nie bać się księgowej , ja osobiście nigdy nie spotkałam się z nieprofesjonalnym podejściem do tej sprawy.
O ja już nie raz widziałam uparte dziewczyny, które twardo stawiały na to, że to prostytucja i nic im nie zrobią. Żeby się w końcu nie przeliczyły

IIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Posty: 5

Post autor: IIIIIIIIIIIIIIIIIIII » czw cze 13, 2019 10:38 pm

DigitusMedius pisze:
czw cze 13, 2019 10:01 pm
IIIIIIIIIIIIIIIIIIII pisze:
czw cze 13, 2019 9:42 pm
No niestety pod prostytucje tego nie "podepniesz" . Z racji że odprowadzam podatki to dużo dziewczyn do mnie w tej kwestii pisze. Osobiście najlepszą radą jaką mogę dać to nie bać się księgowej , ja osobiście nigdy nie spotkałam się z nieprofesjonalnym podejściem do tej sprawy.
O ja już nie raz widziałam uparte dziewczyny, które twardo stawiały na to, że to prostytucja i nic im nie zrobią. Żeby się w końcu nie przeliczyły
To już indywidualne podejście każdej nadającej , ja w to nie wnikam. Osobiście wolę mieć głowę spokojną.

asf89
Posty: 233

Post autor: asf89 » pt cze 14, 2019 12:02 am

Krajowa Informacja Skarbowa wydała komuś w ubiegłym roku indywidualną interpretację podatkową w tej kwestii, dałbym linka do artykułu, ale zgodnie z regulaminem tego forum nie wolno mi nic linkować... więc proponuje wrzucić w wyszukiwarkę hasło "kamery internetowe a działalność artystyczna".

W skrócie, o ile przychód z kamerek nie jest podstawową formą dochodu, to klasyfikuje się to jako osobiście wykonywana działalność artystyczna, ale jeśli jest to podstawowe żródło dochodu, to powinno się zarejestrować działalność gospodarczą.

Awatar użytkownika
(ATLAS)
Posty: 46

Post autor: (ATLAS) » pt cze 14, 2019 8:06 pm

Mam pytanie, a co z osobami ktore mieszkaja np za granica i maja z tego staly dochod?

Awatar użytkownika
DigitusMedius
Posty: 191

Post autor: DigitusMedius » pt cze 14, 2019 8:19 pm

(ATLAS) pisze:
pt cze 14, 2019 8:06 pm
Mam pytanie, a co z osobami ktore mieszkaja np za granica i maja z tego staly dochod?
Zależy od prawa państwowego. Jeżeli np. w Niemczech (nie wiem czy tak jest) pisze, że sexkamerki są prostytucją, a prostytucja jest opodatkowana to musisz się z tego rozliczyć, a jeśli jest na odwrót to chwalmy pana i cieszmy się z paru stówek więcej miesięcznie. Jak wygląda rozliczenie się roczne przy nieopodatkowanej prostytucji do której wliczają się sexkamerki? Nie mam pojęcia. Myślę, że najłatwiej byłoby Ci skontaktować się z księgową - one wiedza najlepiej.

Awatar użytkownika
(ATLAS)
Posty: 46

Post autor: (ATLAS) » pt cze 14, 2019 8:37 pm

DigitusMedius pisze:
pt cze 14, 2019 8:19 pm
(ATLAS) pisze:
pt cze 14, 2019 8:06 pm
Mam pytanie, a co z osobami ktore mieszkaja np za granica i maja z tego staly dochod?
Zależy od prawa państwowego. Jeżeli np. w Niemczech (nie wiem czy tak jest) pisze, że sexkamerki są prostytucją, a prostytucja jest opodatkowana to musisz się z tego rozliczyć, a jeśli jest na odwrót to chwalmy pana i cieszmy się z paru stówek więcej miesięcznie. Jak wygląda rozliczenie się roczne przy nieopodatkowanej prostytucji do której wliczają się sexkamerki? Nie mam pojęcia. Myślę, że najłatwiej byłoby Ci skontaktować się z księgową - one wiedza najlepiej.
Nie mam takiej potrzeby, raz tylko czy dwa wyplacilem po 30k. Mysle ze to nie zalicza sie do tego watku :D

Starabrzydula
Posty: 1

Post autor: Starabrzydula » czw maja 13, 2021 7:46 pm

A jak prowadzisz ewidencję przychodów jak uwzględniając dowody?prowadzisz własną księgę sprzedaży biletów i privow czy wystarczy dowody wypłat na konto ?

ODPOWIEDZ