Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Zacinanie sie transmisji

Może chcesz ocenić coś innego?
ODPOWIEDZ
Brun2000
Posty: 8

Zacinanie sie transmisji

Post autor: Brun2000 » sob kwie 11, 2020 5:29 pm

Czemu gdy oglądam transmisję tu na Showup-ie to czasem zacina się obraz i dźwięk? Czy wina też po stronie transmitującego czy oglądającego? Co zrobić,żeby ten obraz i dźwięk się nie zacinał?

Marcin231
Posty: 136

Post autor: Marcin231 » pt kwie 17, 2020 11:07 am

Przeciążenie serwerów SU albo słaby internet u transmitującej. Lub kombinacja obu. Nic z tym nie zrobisz.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » ndz kwie 26, 2020 6:02 pm

Jak odpalasz transmisje od razu wejdź w ustawienia zakładka HD wył automatycznie przejdź na średnia HD , jak dalej zacina to słaba jakość HD ustawiasz .

To trzeba dopasować pod swoje łączę internetowe nie opierać się na automacie.

sprawdź prędkość swojego internetu na speedtest.net lub speedtest.pl

Pytajnik
Posty: 301

Post autor: Pytajnik » ndz maja 03, 2020 1:58 am

GORYL pisze:
ndz kwie 26, 2020 6:02 pm
Jak odpalasz transmisje od razu wejdź w ustawienia zakładka HD wył automatycznie przejdź na średnia HD , jak dalej zacina to słaba jakość HD ustawiasz .

To trzeba dopasować pod swoje łączę internetowe nie opierać się na automacie.

sprawdź prędkość swojego internetu na speedtest.net lub speedtest.pl
Czytaj ze zrozumieniem! On nie nadaje, tylko ogląda, a jak ogląda to nie wybiera jakości - jeżeli mu się zacinają jedne transmisje (niektóre z nich) to możliwe, że za duży bitrate video jest i za słabe CPU. Ale przyczyn może być wiele - jedyne co wspomniałeś GORYLu i miało sens, to za niska prędkość pobierania. Ale tu już się niech autor tematu wykaże.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » ndz maja 03, 2020 12:42 pm

To wyjaśnij mi to Pytajnik (fapka) dla czego jak obniży na Showup.tv HD jakość staremu to obraz wraca do normy.
Bo po tak naprawdę na obraz odczyt stream wpływa wielkosc mbs uploadu, składa się.
1Prędkość internet i stabilność jak i wysoka przepustowość routera.

Wydajność naszego urządzenia czyli, twa dysk twardy jego prędkość zapisu mbs, jak i predkość odczytu mbs , procesor (CPU) ilość rdzeni jak i predkość taktowania bazowego, jak i taktowania turbo.
Pamięć RAM im więcej tym lepiej standardowo jest 4GB RAM ale już teraz 8GB coraz więcej osób posiada.
Są też osoby co zainwestowały w swoje narzędzia do pracy i mają od 16GB do 32GB pamięci RAM to te osoby nie powini mieć żadnego problemu z obrazem.Ważne jest też jak dana płyta główna pozwoli nam na rozbudowanie urządzenia lub jak ona jest rozbudowana jaką posiada specyfikacje techniczną.
To się składa na jakość staremu bo to podnosi uploadu. Prościej pisząc im lepszy laptop wydajniejszy procesor to większy uploadu wynik.
A nie stetety są jeszcze sprzety bardzo słabej jakości nie dopracowany system operacyjny taki jak, Windows XP, i Windows 8, Windows 8,1, o bardzo słabej pamięci RAM. Wydajności i z tego typu sprzętu są problemy z obrazem zawieszanie się systemu długie oczekiwanie na pracę urządzenia opuzniony rozruch.

Pytajnik
Posty: 301

Post autor: Pytajnik » wt maja 05, 2020 12:09 pm

GORYL pisze:
ndz maja 03, 2020 12:42 pm
To wyjaśnij mi to Pytajnik (fapka) dla czego jak obniży na Showup.tv HD jakość staremu to obraz wraca do normy.
Bo po tak naprawdę na obraz odczyt stream wpływa wielkosc mbs uploadu, składa się.
Prosiłem o czytanie ze zrozumieniem... tyle pisałeś, a nic nie przeczytam więcej niż zacytowane.
On OGLĄDA.
On NIE NADAJE.
On NIE MOŻE zmienić jakości transmisji.

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1220

Post autor: GORYL » wt maja 05, 2020 5:56 pm

Tak wiem Pytajnik co on napisał, tylko jak osoba co prowadzi transmisje to obniży jakość HD stream to osoba co ogląda ma normalny obraz nie zacina się tak.

Morze być też to zależne od jego internetu i danego operatora sieci.
Bo okres pandemii jest dla sieci bardzo dużym utrudnieniem a ktoś kto ma słaby internet odczuje to jako użytkownik co ogląda transmisje jak i nadaje własne transmisje.
Od wszystkiego zależny jest tu internet , a prościej to ująć nasz operator sieci .
Bo my nie mamy na tego typu usterki jak spadki , utratę pakietów wysokie obniżki prędkości internetu wpływu .


Prościej ja też jestem oglądającym kobiety na su i jak jakom zacina to prosze tylko by wygasiła automatyczne ustawienie , i obniżyła HD jakość stream .A mój upload to 20.56 lub większy ale tak samo w okresie epidemii mam spadki jak jest to za dużo to dzwonie i musza przełączyć mnie na jakiś wolniejszy nadajnik a nie gdzie jest przepełnienie. Umowa obowiązuje nas jak i operatora tez mamy swoje prawa co do umowy tego nie wolno zapominać. Jeśli płacimy regularnie za internet to czegoś oczekujemy co nam deklaruje umowa takie jest prawo.

ODPOWIEDZ