Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

pussycat

Podziel się swoją opinią o ogólnych transmisjach Pań.
ODPOWIEDZ
Syndrom_ApoLLo
Posty: 54

Re: pussycat

Post autor: Syndrom_ApoLLo » pn wrz 27, 2021 7:50 pm

Cukiernik2 pisze:
pn wrz 27, 2021 7:24 pm
nie wiem, o co chodzi, bo nie czytałem, ale to jest tzw. good point.
myslicie, ze jest cos takiego jak mansplaining, czy to jakies fanaberie hm?
Wychodzi na to, że żadne fanaberie, skoro zjawisko zostało opisane już w 2008 roku, a komin i Donald Trump są typowymi przykładami na panjaśnienie.

To jest dobre - esej Mężczyźni objaśniają mi świat: "Rebecca Solnit opisała w nim odbytą na przyjęciu rozmowę, podczas której starszy mężczyzna próbował wyjaśnić jej istotę problemu opisanego w jej ostatniej książce. Następnie namawiał ją, aby zapoznała się z powyższą lekturą i nie przestał nawet wówczas, gdy dowiedział się, że rozmawia z autorką publikacji.

Rebecca Solnit użyła terminu „mansplaining” na określenie sytuacji, w której mężczyzna tłumaczy kobiecie dane zagadnienie w sposób zbyt pewny siebie, protekcjonalny i agresywny, gdyż jest przekonany, że posiada większą wiedzę, niż rozmówczyni. Tłumaczenie może przybrać formę nadmiernego uproszczenia zjawiska, o ile rozmówca zakłada, że druga strona nie zrozumie zbyt skomplikowanych procesów, czym jednocześnie ją obraża.

Zazwyczaj „tłumaczący” zachowuje się niegrzecznie, przerywa wypowiedzi, nie daje dojść do słowa, nie uwzględnia tego, że jego wiedza na dany temat nie jest wysoka i nie powinien zajmować w dyskusji pozycji eksperta.

Zjawisko jest odbierane negatywnie jako przejaw agresji, dyskryminacji lub braku kultury."

pussycat
Posty: 83

Post autor: pussycat » pn wrz 27, 2021 7:59 pm

NOMIkambel pisze:
pn wrz 27, 2021 7:36 pm
jak mozna bronic pusycat to nawet kobieta nie jest kolo kobiety nie stao to jest byg garbaty
Żeby tylko...
garbaty, z orangutanimi stopami, na dodatek kulawy i pryszczaty na jedno oko. ;)

Syndrom_ApoLLo
Posty: 54

Post autor: Syndrom_ApoLLo » pn wrz 27, 2021 7:59 pm

PanKomin pisze:
pn wrz 27, 2021 7:44 pm
Ogarnely jaki temat? A co do moich faworytek... powiem to samo co Pusi, nie przejmowac sie, a skoro sie przejmuje to juz jej problem. Za dlugo tam jestem zeby nie zauwazyc ze wszyscy (ja tez) tylko czekaja na jakas gownoburze, na kogos kto sie "podlozy". Zaleznosc jest dosc prosta.. tylko pokaz ze sie przejmujesz to zaraz bedzie jazda. Roznica jest tylko taka ze niektorzy czuja formule i "podkladaja sie" dla idei, natomiast jesli ktos traktuje tamte akcje serio? coz moge powiedziec... to nie miejsce dla niego...
Btw. tych "wszystkich" modelek nie bylo nigdy specjalnie duzo...po chuj im takie forum? nie dosc pojebow sie nasluchaja "w robocie"? Wystarczy im temat wyplat obejrzec i tyle...
Wzruszające, szkoda tylko, że mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Baw się dalej cudzym kosztem, człowieku o wybitnie "inteligentnym" poczuciu humoru.

PanKomin
Posty: 95

Post autor: PanKomin » pn wrz 27, 2021 8:09 pm

Hah :D teraz ogarniam dlaczego Pusiu ostatnio bronilas wielonickowosci jako dobrego zjawiska jesli sluzy slusznemu celowi xD Nawet szczytny cel ogarniiam. Nie ma to jak se ze soba pogadac xD
No ale pozdrowka, przezywaj kuleczki, s.p. rudera i alternatywna rzeczywistosc. Na kilku nickach jest Cie wiecej ;)

Syndrom_ApoLLo
Posty: 54

Post autor: Syndrom_ApoLLo » pn wrz 27, 2021 8:13 pm

Przekupiłem administrację, żeby mi profil uwiarygodniła. Dzięki temu mógł znaleźć się na męskiej stronie. Komin, staryś a głupiś! Miałem pięć transmisji, żałuj, że cię na żadnej nie było.

pussycat
Posty: 83

Post autor: pussycat » pn wrz 27, 2021 8:17 pm

PanKomin pisze:
pn wrz 27, 2021 8:09 pm
No ale pozdrowka, przezywaj kuleczki, s.p. rudera i alternatywna rzeczywistosc.
Wyszło szydło z wora! - Poczciwy kominek. ;)

PanKomin
Posty: 95

Post autor: PanKomin » pn wrz 27, 2021 8:24 pm

Tak :D na wszystko tak, ale jesli chcesz na cos nie to spoko, moze byc nie. Elastyczny jestem, niestety nie w kosciach.

pussycat
Posty: 83

Post autor: pussycat » pn wrz 27, 2021 8:27 pm

Człowiek guma. ;)
Głosuje, ale się nie cieszy. :P

Syndrom_ApoLLo
Posty: 54

Post autor: Syndrom_ApoLLo » pn wrz 27, 2021 8:30 pm

PanKomin pisze:
pn wrz 27, 2021 8:24 pm
Tak :D na wszystko tak, ale jesli chcesz na cos nie to spoko, moze byc nie. Elastyczny jestem, niestety nie w kosciach.
Nie od dziś masz mentalność ameby i niezłomność kruchego wafelka.

Wy tam macie uczulenie na takich jak My, trochę gorzkich słów o was i ban (ja do dzisiaj mam). Szkoda, że wtedy nie wykazujecie się tym wybitnym dystansem do siebie i poczuciem humoru, których to, od innych wymagacie.

PanKomin
Posty: 95

Post autor: PanKomin » pn wrz 27, 2021 9:15 pm

Syndrom_ApoLLo pisze:
pn wrz 27, 2021 8:30 pm
Wy tam macie uczulenie na takich jak My, trochę gorzkich słów o was i ban (ja do dzisiaj mam). Szkoda, że wtedy nie wykazujecie się tym wybitnym dystansem do siebie i poczuciem humoru, których to, od innych wymagacie.
Takich jak "Wy" tzn. jakich? :D a o bany to pisz pod inny adres, z zadnym nie mam i nie mialem nic wspolnego (oczywiscie znam takich co uwazaja inaczej), generelnie antybanowy jestem.

ODPOWIEDZ