Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Dźwięk rozmija się z obrazem na ogólnej

Opisz, co Ci się podoba, a co nie.
suchar270
Posty: 19

Re: Dźwięk rozmija się z obrazem na ogólnej

Post autor: suchar270 » śr cze 12, 2019 8:33 pm

No liczyć, że coś z tym zrobią to raczej marzenia ściętej głowy

Awatar użytkownika
DigitusMedius
Posty: 191

Post autor: DigitusMedius » śr cze 12, 2019 8:36 pm

HumorzastY_24UK pisze:
śr cze 12, 2019 6:19 pm
Witam serdecznie :)
Jestem bywalcem SU od lat i zgadzam się. Takich problemów jak teraz, po zmianie designu, nie było nigdy. Wcześniej bywałem często na SU i nigdy nie miałem żadnych problemów. Teraz to już raczej sporadycznie wejdę raz na jakiś czas, co by narzeczona nie dowiedziała się o moich starych zainteresowaniach.
Łącze internetowe mam na światłowodzie,komputer też zoptymalizowany, a to co wyprawia się na niektórych transmisjach to totalna porażka. Ostatnio wszedłem na priv z koleżanką, która również ma zajebiste łącze, a i tak tylko piksele i co chwilę "próba łączenia".
ZRÓBCIE COŚ Z TYM :)
Pozdrawiam
Również wolałam starszą wersje SU, nigdy nie było problemów

suchar270
Posty: 19

Post autor: suchar270 » śr cze 12, 2019 9:43 pm

Chyba Każdy wolał

noyva_
Posty: 5

Post autor: noyva_ » śr cze 12, 2019 10:57 pm

no jak sa serwery z USA to ja sie niedziwie ze sa lagi

Niesamowity_Kochanek
Posty: 7

Post autor: Niesamowity_Kochanek » czw cze 13, 2019 12:00 am

GORYL pisze:
wt cze 11, 2019 9:06 pm
To jest problem po twojej stronie ten server nie zacina nic jest dużo mocniejszy.
Sprawdź sobie łączę internetowe speedtest.net jaki jest upload sprawdź czy nie masz akurat aktualizacji w tym czasie czy się nie pobierają sprawdź czy nie blokuje cie adblok plus on powinien być na showup nie czerwony a szary klikasz i wyłączy robisz na reszcie kart ma być czerwony. Może też być antywirus jakieś reklamowe wersje.
Jeśli to jego problem to co powiesz na to że u mnie od wejścia nowego layoutu SU tez dźwięk i obraz lubi się u niektórych osób rozjeżdżać a mam światłowód

wynik pomiaru z przed chwili
download 412 Mb/s
upload 351 Mb/s

Awatar użytkownika
GORYL
Posty: 1218

Post autor: GORYL » czw cze 13, 2019 12:44 am

Te parametry co masz są bardzo dobre i to wina nadającego już to wyjaśniam
U nie wszystkich widać pixele lagi niestety showup .tv nie miało serwera o takiej mocy pod ta technologie cyfrowa zrobili to na starych serwerach to dla tego za mała moc robi problem i widziałeś pixele lub zacinki jedynie osoba nadająca musi zmniejszyć w ustawienia HD jakości stream wygasić automatycznie i ustawić średnia lub słaba a jak teraz to jest nie wiem nie mogę się wypowiadać na wielkość nowego severa jaki teraz maja za to znalem parametry starego serwera.

Wina leży po stronie showup powinno zrobić mniejszy upload z lepsza przepustowością ale to zależy jak nowa maszyna będzie z tym sobie radzić teraz bo można to zrobić tylko trzeba mieć większy serwer a to są koszty .Jestem dobrej myśli że dadzą rade zrobić odpowiedni pakiet do tej technologi powinna to być praca na zamkniętym serwerze technicznym wytestowana i dopiero przekazana na ogolone użytkowanie co nie było by tylu problemow .
Zmniejszenie Upload przy większym serwerze jest możliwe możną ustawić to dopasowując kamerkę np logitech c 922 lub c615 można też na c920 w full hd 1080pixeli np bo większa ilość osób na tym pracuje można zrobić testy i poprawić jakość jak teraz dawniej było czysto na jakości bardzo dobra to można to zrobić na jakość średnia technicy musza naprawić przede wszystkim prędkość zapisu danych i prędkość połączenia i zapisu obrazu.

Claude_Minet
Posty: 4

Post autor: Claude_Minet » sob cze 15, 2019 4:28 pm

Problem z opóźnieniem dźwięku ewidentnie jest po stronie ShowUp. I administratorzy dobrze o tym wiedzą. Występuje prawie zawsze. Albo startuje dobrze i z sekundy na sekundę rozjeżdża się coraz bardziej. Dziwię się, bo przez takie amatorskie podejście stracili sporą część widzów. A co za tym idzie sporo kasy. Pamiętajmy, że wchodząc na transmisje prywatne trzeba zapłacić. A jeśli to nie działa, to możemy żądać zwrotu pieniędzy. Bo ta pseudo usługa nie działa tak, jak zakłada regulamin.

Awatar użytkownika
Medroxyprogesterone
Posty: 31

Post autor: Medroxyprogesterone » pn sie 26, 2019 6:48 am

Gdy dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem to osoba transmitująca może w ustawieniach zmienić jakość transmisji i wszystko wraca do normy.

Obrazek
Wystarczy zmniejszyć jakoś transmisji.

Domina_Laura
Posty: 17

Post autor: Domina_Laura » czw sie 29, 2019 12:48 pm

Sorry,ale niby dlaczego mam zmniejszać jakość transmisji?Nie po to inwestuję w sprzęt, oświetlenie i szybkiego neta. Robię to po to aby poprawić jakość transmisji a nie ją zmniejszać.Tak można poprzestać na kamerce logitech c270 :P a nie bawić się c922 pro stream czy bcc950 . Znowu rozmija się dźwięk z obrazem plus pikseloza .Najpierw awaria a potem problemy z obrazem, dżwiękiem i echem na privach.

Awatar użytkownika
_Suzy_
Posty: 55

Post autor: _Suzy_ » czw sie 29, 2019 1:22 pm

Domina_Laura pisze:
czw sie 29, 2019 12:48 pm
Sorry,ale niby dlaczego mam zmniejszać jakość transmisji?Nie po to inwestuję w sprzęt, oświetlenie i szybkiego neta. Robię to po to aby poprawić jakość transmisji a nie ją zmniejszać.Tak można poprzestać na kamerce logitech c270 :P a nie bawić się c922 pro stream czy bcc950 . Znowu rozmija się dźwięk z obrazem plus pikseloza .Najpierw awaria a potem problemy z obrazem, dżwiękiem i echem na privach.
Takie zmniejszenie jakości działa jak odświeżenie transmisji, ale nie musisz jej wtedy opisywać od nowa, robić avataru itp.
Będąc na bdb jakości idziesz na średnią i potem znowu na bdb.

btw to jakość średnia, dobra i bardzo dobra mają takie same rozmiary, więc można kliknąć dowolną rozdzielczość, obraz będzie taki sam, a stream się odświeży :P
chyba, że coś źle rozumiem, to wybaczcie

A to, że su często ma niedociągnięcia to wszyscy widzą i nie wiem co musiało by się stać, żeby to jakoś naprawili...
Trzeba sobie radzić.

ODPOWIEDZ