Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Prawa autorskie?

O wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
hanza_
Posty: 2

Prawa autorskie?

Post autor: hanza_ » śr kwie 21, 2021 6:02 pm

Na jakiej podstawie dziewczyny showupa powielają się na prawa autorskie?

Czym są prawa autorskie?

prawo autorskie, część prawa własności intelektualnej zawierająca przepisy wydane z myślą o ochronie interesów twórców i dotycząca stosunków prawnych związanych z tworzeniem, korzystaniem z utworów i ich ochroną;

Jakim utworem jest transmisja na showupie po pierwsze publiczna (ogólna) po drugie płatna privy?

Podofilia
Posty: 60

Post autor: Podofilia » czw kwie 22, 2021 2:50 pm

Jej wizerunek należy do niej niezależnie od rodzaju transmisji. To, że w danej chwili "każdy kto wejdzie" może zobaczyć, nie oznacza, że ktoś inny ma prawo do tych treści.
Porównaj sobie to z telewizją i wydarzeniami sportowymi xd

hanza_
Posty: 2

Post autor: hanza_ » czw kwie 22, 2021 5:36 pm

Wizerunek

Sąd Najwyższy stwierdził, iż aby wizerunek był objęty ochroną prawa cywilnego, musi być wykonany tak aby dawał możliwość identyfikacji osoby przedstawionej, bez względu na sposób ujęcia (z przodu, z boku, etc.). Rozpoznawalność musi mieć natomiast charakter powszechny (nie ogranicza się do wąskiego kręgu osób).

Wiec najpierw potrzeba udowodnić że na wyginająca się laska to konkretnie Ona chyba mniejszym wstydem jest filmik w necie

A i jeszcze to jak rozumieć w przypadku "Web Modelek"
Nie potrzeba więc zgody na rozpowszechnianie wizerunku w następujących sytuacjach:
gdy za wykonanie wizerunku osoba otrzymała zapłatę (modele, modelki, hostessy),

tomoxx1
Posty: 56

Post autor: tomoxx1 » śr kwie 28, 2021 7:21 am

hanza_ pisze:
śr kwie 21, 2021 6:02 pm
Na jakiej podstawie dziewczyny showupa powielają się na prawa autorskie?

Na podstawie wiadomości kopiowanej na profilach, którą pewnie podesłał jednej jakiś student prawa w zamian za priv. Te wpisy w profilu są warte tyle co posty na fb mówiące o tym że mamy bambilion iphonów bez folii i musimy je rozdać bo nie możemy sprzedać. Ktoś się nabierze, tak samo i tu ktoś się przestraszy :)
I jeszcze ten zapis o wnioskowanej kwocie 10 000 za każdy dzień bycia filmu w sieci :). Wg tego po roku, taka panna by wnioskowała o 3 650 000 złotych ? To ten Komenda co siedział za niewinność dostał mniej dziennie.
Pomijam już to co jest w Regulaminie SU, a wyklucza tak naprawdę jakąkolwiek możliwość dochodzenia swoich praw.
Pomijając to z jakim zapałem Policja wysyła pisma do szołapa na adres na Gibraltarze będący tylko skrytką pocztową, oraz jakie koszty poniosły by dziewczyny rozpoczynając taką sprawę. O tym jak trudne jest do udowodnienia że ten film akurat wrzuciła ta osoba nawet nie wspominam, ani o tym że poza IP su nie ma żadnych danych o oglądających, płatności internetowe też im tego nie przekazują.
Te ich powoływanie się na "prawa autorskie" to nic więcej jak "łańcuszek" który kopiują te dziewczyny które maja tyle wspólnego z prawem że wiedzą że prawą ręką się witamy.
Nabierze się na to chyba tylko dziecko 13 letnie, i chyba na tych to straszak żeby nie zgrywali filmików.

_magnetic_
Posty: 11

Post autor: _magnetic_ » ndz maja 16, 2021 12:23 am

Art. 85.
1. Każde artystyczne wykonanie utworu lub dzieła sztuki ludowej pozostaje pod ochroną niezależnie od jego wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia.

2. Artystycznymi wykonaniami, w rozumieniu ust. 1, są w szczególności: działania aktorów, recytatorów, dyrygentów, instrumentalistów, wokalistów, tancerzy i mimów oraz innych osób w sposób twórczy przyczyniających się do powstania wykonania.

Art. 87.
Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, zawarcie przez artystę wykonawcę z producentem utworu audiowizualnego umowy o współudział w realizacji utworu audiowizualnego przenosi na producenta prawa do rozporządzania i korzystania z wykonania, w ramach tego utworu audiowizualnego, na wszystkich znanych w chwili zawarcia umowy polach eksploatacji.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wizerunek zgodnie z orzecznictwem musi zawierać twarz danej osoby. Jeśli widoczny jest tylko fragment twarzy, a jednocześnie z kontekstu wiadomo, o kogo chodzi, to zdaniem sądów mamy do czynienia z tzw. „rozpoznawalnością”, która jest dobrem osobistym podlegającym ochronie na podstawie art. 23 kodeksu cywilnego (ochrona dóbr osobistych, o czym niżej). Taki fragment twarzy jednak jednak, niewystarczający do rozpoznania danej osoby bez dodatkowych informacji czy kontekstu – nie jest zatem „wizerunkiem”. Oczywiście pozostają wątpliwości w przypadku zdjęcia czy portretu z tzw. półprofilu, nieco zamazanego itd.

ODPOWIEDZ