Witamy na forum %s

Oficjalne forum ShowUp.tv

Zaloguj się

Podatku z SU

O wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
lupino
Posty: 35

Re: Podatku z SU

Post autor: lupino » pn sty 13, 2020 10:21 pm

Chyba 666zl miesięcznie, kwota wolna od podatku za rok 2019 to 8 000 zl.

Awatar użytkownika
DigitusMedius
Posty: 191

Post autor: DigitusMedius » pn sty 13, 2020 11:02 pm

mala-wariatka95 pisze:
ndz sty 12, 2020 2:49 pm
DigitusMedius pisze:
sob sie 17, 2019 12:42 pm
Jeśli twój OGOLNY dochód miesieczny nie przekracza 1000zł to uwzględniasz to w picie pod koniec roku i nie płacisz z tego podatku. Jeśli masz ciągłość finansową powyżej 1000zł miesięcznie to musisz założyć firmę, inaczej się z tego nie rozliczysz
?

Hej, mogla bys mi blizej wyjasnic kilka rzeczy? Np pod jakim 'tytulem' firme zalozyc? Czy masz kontakt do ksiegowej ktora Wie jak sie tym zajac?
CEIDG 90.01
Mam kontakt do księgowej, ale szczerze wątpię byś była z moich okolic. Idź do pierwszej lepszej w swoim mieście i powiedz co chcesz robić. Jak ci odmówi współpracy to się nie martw, mnie jedna wysmiała xD

Awatar użytkownika
Desiderium19
Posty: 105

Post autor: Desiderium19 » śr sty 15, 2020 3:18 pm

A to jest bardzo dobre pytanie. Jak się rozliczać? Łapię się w widełki pita zerowego, czy jak to tam się zwie, dochód jest totalnie nieregularny, bo na przykład jednego miesiąca było ponad 2k, potem długo nic i znowu w następnym prawię 5k, bo i sama wchodzę nieregularnie na SU. Wciąż się uczę, więc ZUS mam z tego, nie płacę osobno. Zakładać działalność? Na świecenie dupą w necie? :lol: Wy macie pozakładane działalności? Czy jak to w ogóle ogarnąć, bo totalnie nie wiem, jak temat ugryźć, a żeby się potem nie okazało, że mnie skarbówka za kuper chyci i oddam więcej niż zaroiłam :roll:

Awatar użytkownika
lupino
Posty: 35

Post autor: lupino » czw sty 16, 2020 11:35 am

Do 8000zl rocznie jestes zwolniona z podatku, ale i tak musisz dochód wpisać w picie. Powyżej 8000zl musisz juz odprowadzić podatek.

Awatar użytkownika
DigitusMedius
Posty: 191

Post autor: DigitusMedius » czw sty 16, 2020 12:10 pm

Adminie dziękuję za usuwanie moich postów, które udowadniają, że mam racje ;)
Pierdole to forum, jak ktoś chce prowadzić ze mna dyskusję to zapraszam na priv.

Awatar użytkownika
Desiderium19
Posty: 105

Post autor: Desiderium19 » ndz sty 19, 2020 1:05 am

lupino pisze:
czw sty 16, 2020 11:35 am
Do 8000zl rocznie jestes zwolniona z podatku, ale i tak musisz dochód wpisać w picie. Powyżej 8000zl musisz juz odprowadzić podatek.
Ale w jaki sposób, w sensie, określony rodzaj pitu? Ktoś tu wspominał o działalności (serio? XD) Jak to ma się do pitu zerowego? Potrafi ktoś coś konstruktywnego wymodzić? :lol:

asf89
Posty: 232

Post autor: asf89 » ndz sty 19, 2020 5:21 pm

Desiderium19 pisze:
ndz sty 19, 2020 1:05 am
lupino pisze:
czw sty 16, 2020 11:35 am
Do 8000zl rocznie jestes zwolniona z podatku, ale i tak musisz dochód wpisać w picie. Powyżej 8000zl musisz juz odprowadzić podatek.
Ale w jaki sposób, w sensie, określony rodzaj pitu? Ktoś tu wspominał o działalności (serio? XD) Jak to ma się do pitu zerowego? Potrafi ktoś coś konstruktywnego wymodzić? :lol:
Tak serio, jak w ciągu roku wyrabiasz na SU odpowiednio duże pieniądze, to powinnaś założyć działalność, urzędu skarbowego za bardzo nie obchodzi czy twój dochód jest regularny czy nie, liczy się to ile zarobiłaś w przeciągu roku. Tak jak Digitus wspomniała poszukaj księgowej i z nią to omów, pewnie cię skasuje za poradę, ale przynajmniej będziesz mieć jasną sytuacje, nikt tutaj nie wie wystarczająco dużo o twojej sytuacji finansowej, żeby ci poprawnie doradzić.

Julia_
Posty: 12

Post autor: Julia_ » pn sty 20, 2020 7:21 am

Dziewczyny, do której mogę napisać w tej sprawie na priv? Tylko niech to będzie osoba która serio coś wie na ten temat:)

Awatar użytkownika
Desiderium19
Posty: 105

Post autor: Desiderium19 » pn sty 20, 2020 8:31 am

asf89 pisze:
ndz sty 19, 2020 5:21 pm
Desiderium19 pisze:
ndz sty 19, 2020 1:05 am
lupino pisze:
czw sty 16, 2020 11:35 am
Do 8000zl rocznie jestes zwolniona z podatku, ale i tak musisz dochód wpisać w picie. Powyżej 8000zl musisz juz odprowadzić podatek.
Ale w jaki sposób, w sensie, określony rodzaj pitu? Ktoś tu wspominał o działalności (serio? XD) Jak to ma się do pitu zerowego? Potrafi ktoś coś konstruktywnego wymodzić? :lol:
Tak serio, jak w ciągu roku wyrabiasz na SU odpowiednio duże pieniądze, to powinnaś założyć działalność, urzędu skarbowego za bardzo nie obchodzi czy twój dochód jest regularny czy nie, liczy się to ile zarobiłaś w przeciągu roku. Tak jak Digitus wspomniała poszukaj księgowej i z nią to omów, pewnie cię skasuje za poradę, ale przynajmniej będziesz mieć jasną sytuacje, nikt tutaj nie wie wystarczająco dużo o twojej sytuacji finansowej, żeby ci poprawnie doradzić.
Nah nah. No cóż. Jak trzeba, to trzeba. Zastanawia mnie teraz tylko, jaki odsetek dziewczyn w takim razie ulegalnia swoje zarobki stąd :lol: Jak grzebałam w necie, to trochę sprzeczne informacje. A tak gdybym serio musiała - dużo zachodu z założeniem działalności? :lol:

Victoria34
Posty: 1

Post autor: Victoria34 » pn sty 20, 2020 10:40 pm

Jestem tu nową chciałabym założyć działalność gospodarczą ale jaka artystyczna czy jaka dokładnie bo nie wiem sama jak za to się zabrać ? Co powiedzieliscie księgowej swojej że czym się będziecie zajmować w tej działalności?? Gdzieś widziałam w necie interpretacje podatkową zapytała jakąś kobieta ale nie wiem czy we wszystkich województwach to działa.
Proszę o odpowiedź kobiety która mają tutaj założona działalność i się rozliczają z tego dochodu Pozdrawiam Viki

ODPOWIEDZ